Kedves Kollégák!
Soron következő körlevelünkben szeretnénk veletek néhány aktualitást meghívót és szakmai anyagot megosztani.
1. Oltásszervezés, védőoltások
2021. április 28-án (szerda) 19:00-20:15 óra között „Friss információk – a Vaxzevria (COVID-19 Vaccine AstraZeneca) biztonságossága és hatékonysága” címmel kerül megrendezésre az AstraZeneca II. országos tudományos webcast rendezvénye.
Sok szeretettel hívunk és várunk Mindnyájatokat a rendezvényre. A rendezvényen hallhatjátok a legfrissebb aktualitásokat az Astra Zeneca vakcina hatékonyságával és biztonságosságával kapcsolatban, valamint tájékoztatást adunk a hazai oltási program legújabb fejleményeiről is.
A rendezvényre külön regisztráció nem szükséges, a mellékletben szereplő meghívó tartalmazza a kapcsolódáshoz szükséges linket.
A webinár csak szakembereknek szól, kérjük nyílt fórumokon ne osszátok meg a linket!
2. Oltás utáni antitest szint ellenőrzése
A különböző vakcinatípusokat követő antitest szint ellenőrzéssel kapcsolatos problémahalmaz eloszlatása érdekében felkértük Jakab professzort egy szakmai állásfoglalás elkészítésére, melyet körlevelünk egyik mellékletében megtaláltok. Reméljük Mindnyájatoknak segítségére lesz a hiteles szakmai információk betegek felé történő közvetítése szempontjából.
3. Második elmaradó oltások
Egyre gyakrabban felmerülő probléma a különböző okokból elmaradó második körös oltások pótlásának kérdése. Egyeztettünk a problémáról az Országos Oltási Munkacsoporttal. A konszenzusos álláspont az elmaradó oltások pótlásával kapcsolatban az lett, hogy az oltási igényt a mellékletben szereplő oltópontok elérhetőségének egyikén, az elmaradó oltás okának, idejének, a páciens elérhetőségének megjelölésével kell jelezni az oltópont felé, akik ezt követően a beteg kiértesítését, és az ismétlő oltással történő vakcinálást elvégzik. Amennyiben a folyamatban bármilyen fennakadást észleltek, kérlek jelezzétek a megyei kollegiális vezetők felé, aki a probléma feltárása érdekében felveszik a kapcsolatot az adott oltópont vezetőjével.
4. Bókay Akadémia soron következő rendezvénye
Ajánljuk szíves figyelmetekbe a Bókay Akadémia soron következő, 6. rendezvényét. A részletes programterv, a csatlakozás lehetősége az alábbiakban és a mellékletek egyikében szereplő meghívóban olvasható:
A Semmelweis Egyetem I. Sz. (Bókay) Gyermekklinikája Európa negyedik legrégebben alapított gyermekgyógyintézete a 2020/2021-es tanévhez igazodva indította útjára a Bókay Akadémiát, amely a Bókay Délutánok 25 éves továbbképző hagyományát követi és egészíti ki más tudományágak bevonásával minden hónapban.
2021. május 6-án 16 és 18 óra között online formában. Előadások online elérhetősége: semmelweis.zoom.us/j/94212812690 Meeting ID: 942 1281 2690
Program:
16:00-16:40 Dr. Alpár Alán, egyetemi tanár, rektorhelyettes: Stressz másként
16:40-17:00 Dr. Pászthy Bea, egyetemi docens: A "csodálatos" emberi agy: autizmus
17:00-17:20 Dr. Keszeg András, klinikai szakorvos: A gyermekkori környezet hatása a fejlődő pszichére
17:20-17:40 Dr. Ábrahám Ildikó, egyetemi tanársegéd: Autizmus, amire a környezetnek figyelni kell
17:40 Online vizsga
A továbbképzésen való részvétellel és az online teszt kitöltésével 2 kredit pont szerezhető csecsemő- és gyermekgyógyászoknak. A pontszám jóváírásához jelentkezni szükséges az oftex.hu portálon. A jelentkezésről bővebben: semmelweis.hu/gyermekklinika1
További információk: https://semmelweis.hu/gyermekklinika1/2021/04/26/bokay-akademia-vi-resz-az-agy/
5. Dr. Tordas Dániel országos szakfelügyelő főorvos tájékoztatója a gyermekek igazolásával és a karanténszabályok betartásával kapcsolatban.
Ajánljuk szíves figyelmetekbe dr. Tordas Dániel országos szakfelügyelő által készített, dr. Müller Cecília országos tisztifőorvos által jóváhagyott levelet, ami gyermekek igazolásának, illetve a karanténszabályok betartásának kérdéskörében készült.
6. Magyar Allergológiai és Immunológiai Társaság kongresszusa
A Magyar Allergológiai és Immunológiai Társaság (MAKIT) rendezvényét ajánljuk szíves figyelmetekbe. A rendezvény meghívója a mellékletek egyikében megtalálható.
7. Fogyatékosságügyi tanácsadás
A Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ Közhasznú Nonprofit Kft. egy európai uniós forrásból megvalósuló projekt keretein támogató hálózatot hozott létre annak érdekében, hogy hatékonyabban segítsék a fogyatékos emberek és családjaik információkhoz, ellátásokhoz való hozzáférését és a területen tevékenykedő szakemberek munkáját.
A tanácsadók várják a mozgássérült, látássérült, hallássérült, intellektuális képességzavarral (értelmi sérült), beszédfogyatékossággal, pszicho-szociális fogyatékossággal, autizmus spektrumzavarral élő embereket, halmozottan sérült gyermekeket, felnőtteket és hozzátartozóikat, valamint a velük foglalkozó szakemberek fogyatékosságüggyel kapcsolatos kérdéseit:
· közszolgáltatásokról, helyi szintű szolgáltatásokról, ellátásokról, intézményekről és szakemberekről, speciális segédeszköz-kölcsönzési lehetőségekről,
· érdekvédelmi szervezetekről,
· a projekt egyéb szolgáltatásairól (Területi Autizmus Munkacsopoportokról és az Alternatív és Augmentatív Kommunikáció ( AAK) szolgáltatási hálózatról és segédeszköz-kölcsönzési lehetőségekről)
Szükség esetén segítik az átjárást a területi Család- és Gyermekjóléti Központok irányába.
Igény szerint intézményekben is tartanak tanácsadást, tájékoztató előadást.
Klubfoglakozásokat tartanak súlyosan, halmozottan sérült emberek hozzátartozói részére.
További hasznos információk az akadálymentes tematikus honlapon www.efiportal.hu, valamint a csatolmányban szereplő plakáton.
A szolgáltatás térítésmentesen, vehető igénybe, telefonon, elektronikus úton, és előzetes telefonos időpontfoglalás alapján, a Budapesten személyesen a VII. kerületben működő Bischitz Johanna Integrált Humán Szolgáltató Központban, akadálymentes, tömegközlekedéssel jól megközelíthető helyszínen. (a veszélyhelyzet idején a személyes ügyfélfogadás korlátozott!)
További jó egészséget és kitartást kívánunk Mindnyájatoknak!
üdvözlettel a HAOSz csapata